Tantalis'in Meleği - Manisa Tarzanı

Tantalis'in Meleği: Manisa Tarzanı

Türkiye’nin belki de bilinen ilk doğa âşığıdır Manisa Tarzanı, yahut asıl adıyla Ahmet Bedevi. Onun Manisa’da yaptıkları hiçbir şekilde kurmaca olmadığı gibi, adetâ bir süper kahraman gibidir yaşadıkları.

Tantalis (Atlantis) ise aradan binlerce yıl geçmesine rağmen hâlâ çözülmeyen gizemleriyle dünyanın en gelişmiş medeniyetlerinden birisidir, en azından öyle olduğu tahmin ediliyor. Sümerlerin de medeniyet seviyesi olarak ulaştığı noktalar, bugünkü dünyada birçok şeyin kaynağıdır.

Enis Temizel tüm bunları bir araya getirmiş Tantalis’in Meleği - Manisa Tarzanı isimli çizgi romanda. Lâl Kitap tarafından yayınlanan çizgi romanda, olaylar biraz farklı gelişiyor.

Örneğin; Sümerler ve Atlantis medeniyeti sandığımızdan da gelişmiştir ve dünyada yaşanacak büyük tufan öncesi uzay araçlarıyla dünyadan uzaklaşırlar, şehirleri ise yok olacaktır. Ahmet Bedevi 21. yüzyıl başında yeniden dirilmiştir ve Sümerler onunla bağlantıya geçmişlerdir. Dünyayı bekleyen yeni felaketi engellemek zorundadır. Ama bu kez tek başına değildir Manisa Tarzanı, Arkeolog Elif, bir grup üniversite öğrencisi ile beraberdir. Tarihi olaylar ve efsaneler bir araya gelerek beğeneceğiniz bir çizgi romana dönmüş Enis Temizel’in çizgileriyle.